Hayvan hakları için Meclis’e gidecekler

Marmaris’teki yazlıklarında köpeklerini komşularının zehirlediklerini savunan Tanem Sivar ile eşi Edhem Dirvana , başlattıkları hukuk mücadelesini Meclis’e taşıma kararı aldı

milliyet
0

Komşularının köpeklerini zehirlediğini iddia eden Tanem Sivar ve Edhem Dirvana çifti , hukukçulardan oluşan bir heyetle hayvanların korunması için yeni bir yasa tasarısı yaptıklarını ve Ankara’ya sunacaklarını açıkladı.  İstanbul  Barosu’nda dün avukatlarıyla basın toplantısı yapan Sivar , duygusal anlar yaşadı. Köpeklerinin ailesinin bir parçası olduğunu ve hukukun üstünlüğüne inanan bir aile olduklarını anlatan Sivar , “Hamileliğimde bizi korudular. ‘Hayvan dostlarımızın daha iyi hayat yaşamasını istiyorum’ dercesine gittiler. Tüm hayvanların çığlığı olacaklar. Şiddetin her türlüsüne karşıyız” dedi.
Eşi Edhem Dirvana ise adalet sistemindeki boşlukların , kolluk kuvvetlerinin elini bağladığını ve hayvanlara karşı işlenen cezaların caydırıcı olmasını savundu. Hayvanların tarihimizde önemli bir yer tuttuğunu , emniyet ve polis güçlerinin hayvanlardan destek aldığını hatırlatan Dirvana , “Change.org’ta başlattığımız kampanya 220 bin imzayı aştı. Bu sadece işin başlangıcı , bizim bunu arttırmamız gerekiyor. Komisyonun desteğiyle hazırlanan yasayı Ankara’ya götürüp gerekli yerlere takdim edeceğiz” diye konuştu. 
googletag.cmd.push });

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =