Çocuk hakları gününde Suriyeli yetimler ağaç dikti

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki  Çocuk  Yaşam Merkezi'nde kalan  Suriyeli   yetimler  500 adet meyve , çınar , ıhlamur ve mavi selvi ağaçlarını toprakla buluşturdu.

haber7
0

Hatay ın Reyhanlı ilçesindeki Çocuk Yaşam Merkezi nde kalan  Suriyeli   yetimler  , ülkelerindeki hayatını kaybeden çocuklar anısına toplam 500 adet meyve , çınar , ıhlamur ve mavi selvi ağaçlarını toprakla buluşturdu. 

İHH İnsani Yardım Vakfı , Katar Yardım Kuruluşu RAF ortaklığı , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve  Yetim Vakfı  iş birliğiyle Hatay ın Reyhanlı ilçesinde kurulan Çocuk Yaşam Merkezi nde kalan  yetimler  , Suriye de hayatını kaybeden çocukların anısını yaşatmak için Dünya Çocuk  hakları  Günü nde 420 ağacı toprakla buluşturdu.

Suriyeli  yetimler  her ağaca bir isim verdi. Verilen isimlerden en dikkat çekeniyse Bodrum da cansız bedeni kıyıya vuran Aylan Kürdi oldu.

Gülsatar: Çocuklarımızı hayata hazırlıyoruz

Yetim Vakfı Başkanı Mehmet Gülsatar , ağaç dikimi öncesi yaptığı konuşmada , çocukların hem eğitim aldıklarını hem de hayata hazırlanmaya çalıştıklarını söyledi. Ayda bir sosyal etkinlik yapmaya gayret edeceklerini belirten Gülsatar , şunları kaydetti: Ağaç , hayatımız için çok önemlidir. Yetim çocuklarımıza bu bilinci aşılamaya çalışıyoruz. Ekilen ağaçlar onların dinlenecekleri ve gölgesinden faydalanacakları yerler olacaktır.

Çocuklarımız , ülkelerindeki hayatını kaybeden arkadaş ve kardeşlerinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =