FETÖ HIV virüsüne benzetildi

FETÖ'nün Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksekokulu yapılanmasına ilişkin hazırlanan iddianamede FETÖ , AIDS'e yol açan  HIV   virüsüne  benzetildi.

haber7
0

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan tarafından FETÖ/PDY nin Şükrü Balcı PolisMeslek Yüksekokulu ndaki yapılanmasına ilişkin hazırlanan iddianamede , aralarında sivillerin de bulunduğu 28 i tutuklu 31 sanık yer aldı.

İSTENEN CEZALAR

İddianamede , sanıklardan 11 inin "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan 22 yıl 6 şar aya , 20 sinin ise "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 er yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

DETAYLI ANLATIM

İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen ve  FETÖ  nün amacı , stratejisi ve yapılanması anlatılan iddianamede ,  FETÖ  nün polis koleji ve polis akademisinde kadro oluşturma süreci ve eğitici/yönetici kadrolarını ele geçirmesi detaylı olarak aktarıldı.

SIZMA FAALİYETLERİ

FETÖ/PDY nin gizliliğe verdiği öneme dikkati çekilen iddianamede , örgütün , zamana yaydığı devleti ele geçirme hedefini , gizliliğe dayalı sonuna kadar tespit edilmeden götürülemeyeceğini bilerek "tespit mekanizmaları"na öncelikli olarak sızma stratejisi izlediği kaydedildi. İddianamede , bu kapsamda örgüt elebaşı Fetullah ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =