Sagopa Kajmer in eski eşi Kolera kimdir

Şarkıcı  Sagopa   Kajmer  ve  Kolera  boşandı. 11 yıldır evli olan ikilinin boşanma haberi sosyal medyaya da damga vurdu. Peki asıl ismi Esen Özyavuz olan ancak sahne adıyla bilinen  Kolera  kimdir?

hurriyet
0

 

Esen Özyavuz ya da daha çok bilinen sahne adıyla  Kolera  , 23 Eylül 1983 te İstanbul da doğdu. Kendisi gibi rap müzisyeni olan  Sagopa   Kajmer  ile 1 Ağustos 2006 da hayatını birleştirdi. Hip hop kültürüne breakdance ile adım atan  Kolera  ,  Sagopa   Kajmer  ile tanıştıktan sonra Hiphop un sadece rap dalıyla ilgilenmeye başladı

Kolera , ilk şarkı kaydını 1998 yılında Kuvvetmira Stüdyosu nda "İnkâr Boşuna" adlı parçaya yaptı. Aynı sene Silahsız Kuvvet (Sagopa Kajmer) ile "Neden Ağlıyorum" ve "Dünden Kalma Hayaller" adlı parçaları kaydetti. 2001 yılında ise ilk Underground EP sini internet yoluyla dinleyicilerine servis etti. Bu albümde  Kolera  nın "Eksik Eylüllerin Geciken Yağmurları" , "Psikolog" ve "Komada Martı" adlı şarkıları yer alıyor Bu EP yi 19 yaşında çıkarmıştır. 2004 yılında ise  Sagopa   Kajmer  in Bir Pesimistin Gözyaşları adlı albümünde , "Kalp Atışlarım 78 BPM" adlı parçada  Sagopa   Kajmer  e eşlik etmiştir. Aynı yıl  Sagopa   Kajmer  ile düet yaptıkları "Günlerim Ağlak" ve "Aklımın Odaları" adlı 2 parçayı internet yoluyla servis etti. 2005 yılının başında  Sagopa   Kajmer  in Pesimist EP 3 adlı albümünde "Süper Sperm" adlı parçaya eşlik etti. Aynı sene  Sagopa   Kajmer  in Romantizma albümünde , "Sago vs Kolera" adlı parçaya eşlik etti.

Kolera , 24 Eylül 2005 tarihinde prodüktörlüğünü  Sagopa   Kajmer  in yapmış olduğu ilk solo albümü Karantina ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =