Araç plaka sorgulama nasıl yapılır?

 Araç   plaka   sorgulama  , ikinci el  Araç  alacak kişiler için önemlidir.  sorgulama  ile aracın kasko durumu , borç durumu , çalıntı olup olmadığı ve değişen parça bilgilerine ulaşılabilir.  Araç   plaka   sorgulama  işlemi  nasıl  yapılır? Sorgulam

milliyet
0

Plaka  sorgulama  işlemi , dört farklı şekilde yapılabilir.  sorgulama  seçenekleri; e-Devlet , SMS , Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi , Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’dir.  Araç  sahipleri tarafından  sorgulama  için en fazla kullanılan seçenek , e-Devlet ile sorgulamadır.  Araç   plaka   sorgulama  sonucunda; tescil birimi , trafiğe çıkış tarihi ve aracın çalıntı olup olmadığı gibi bilgilere erişim sağlanabilir. 

PLAKA  sorgulama  İŞLEMİ HAKKINDA DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ!
Yukarıda verilen link bilgilendirme amaçlıdır. 

E-DEVLET İLE ARAÇ  plaka  SORGULAMA

E-Devlet ile  Araç   plaka  sorgulama; turkiye.gov.tr internet sitesinden giriş yapılarak gerçekleştirilir. E-Devlet’e giriş için; T.C. kimlik kartı , e-Devlet şifresi , e-İmza , mobil imza ve internet bankacılığı seçenekleri bulunur. E-Devlet’e giriş yapıldıktan sonra , e-Hizmetler bağlantısından kurumlar listesine girilir. Emniyet Genel Müdürlüğü menüsünde yer alan ‘’Araç  plaka  Sorgulama’’ bağlantısı üzerinden  Araç   plaka  sorgulaması yapılabilir.  sorgulama  sonucunda; aracın markası , rengi. modeli , tescil birimi ve sahip belge tarihi görülebilir. Bu bilgilerin dışında çalıntı olup olmadığı ve hak mahrumiyeti bilgisi de E-Devlet ile öğrenilebilir. 

SMS İLE ARAÇ  plaka  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =