HDP’li Bilgen İnsan Hakları  Komisyonu’ndan istifa etti

 HDP  Sözcüsü Kars Milletvekili Ayhan  Bilgen  , TBMM  İnsan   Hakları   Komisyonu  Katip Üyelik görevinden  istifa  etti.

milliyet
0

ANKARA Milliyet

Muhalefet tarafından , insan  Hakları  alanında kayda değer çalışma yapılmadığı gerekçesiyle eleştirilen TBMM  İnsan  Haklarını İnceleme Komisyonu’nda tutuklu milletvekillerine yönelik ziyaret talebi bugüne kadar gerçekleşmedi. Geçtiğimiz hafta  İnsan  Haklarını İnceleme Komisyonu’nun gerçekleştirdiği toplantıda konu gündeme geldi , ancak somut bir karar alınmadı.
İnsan  Hakları  Komisyonu’nun HDP’li iki üyesi geçtiğimiz eylüle kadar cezaevindeydi. Yaklaşık 8 ay cezaevinde yattıktan sonra 8 Eylül’de tahliye olan komisyonun Katip Üyesi Bilgen’in , komisyon toplantısına katılmaması dikkati çekti. Komisyona kırgın olduğu ifade edilen Bilgen’in istifası dün TBMM Genel Kurulu’nda okunarak resmileşti.  İnsan  Haklarını İnceleme Komisyonu’nda ironik bir durum yaşandığını belirten ,  Bilgen  , istifasına gerekçe olarak , “Komisyonda görev yapan partisinin üç üyesinden ikisinin cezaevinde olmasını” gösterdi. 


window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push Etiketler:

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =