"Kıyamam" dedi ayakkabılarını çıkardı!

Kırıkkale'de , Hüsne Keser (82) , kömür yardımı talebini iletmek için girdiği Vali Yardımcısı Ayhan Özkan'ın makamında , 'halı kirlenmesin' diye  ayakkabılarını  odaya girişte çıkardı.

haber7
0

Hüsne Keser , kışın evinde yakacak olarak kullanmak için kömür yardımı talebini iletmek üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ndan sorumlu Vali Yarıdmcısı Ayhan Özkan ın makamına gitti.

Odaya giren  Hüsne Keser  , ortada bulunan halının kirlenmemesi için  ayakkabılarını  çıkarmak istedi.

Keser , Vali Yardımcısı Özkan ın ısrarlarına rağmen  ayakkabılarını  odanın girişinde çıkarıp , çoraplarıyla halıya basarak koltuğa oturdu. Vali Yardımcısı Özkan , kömür yardımı talebinde bulunan  Hüsne Keser  e , yardımcı olacakları sözünü verdi.

Keser , ardından  ayakkabılarını  tekrar giyip odadan çıkarak evine gitti.

 

 

Vali Yardımcısı Özkan ,  Hüsne Keser  in ayakkabılarının altı temiz olmasına ve ısrarla çıkarmamasını söylemesine rağmen çoraplarıyla halıya bastığını söyleyerek şöyle konuştu:

"Yerde halıyı görünce , Temiz halıya basmaya  Kıyamam  diyerek ayakkabısını çıkardı. Benim ısrarım üzerine de , Bu bizim görgümüzdür , atalarımızdan gelen bir olaydır dedi. Temiz yerlere ayakkabı çıkarılarak girilir dedi. Çıkarmaması için ısrar etmeme ve ayakkabısı temiz olmasına rağmen çıkardı. Düşüncesi ve nezaketi nedeniyle biz de kendisine teşekkür ettik. Kömür için de kendisine yardımcı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =