iPhone'un bu özelliği hayat kurtarıyor!

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 11 ,  iPhone  akıllı telefonlara 'Tıbbi Kimlik' adı verilen  hayat  kurtaran bir özellik getirdi.

haber7
0

Tıbbi Kimlik özelliği , telefonun ekran kilidini açmaya gerek kalmadan acil durum bilgilerinizin görüntülenebilmesini sağlıyor. Bu sayede , acil bir durumda sağlık personelinin hakkınızda bilmesi gereken her şey telefonunuzda hazır tutuluyor.

Yeni özelliğe ulaşmak için önce ekran kilidinin son alt köşesinde bulunan ‘Acil Durum’ sekmesine , ardından da karşınıza çıkacak  Tıbbi Kimlik  e dokunmanız yeterli.

iPhone’larda ön yüklü bulunan Sağlık uygulaması üzerinden doldurulan acil durum bilgileri arasında doğum tarihiniz , sağlık notları ve acil durum iletişim bilgileri yer alıyor. Sağlık notları , alerjiniz ya da tedavi esnasında göz önünde bulundurulması gereken bir hastalık geçmişiniz var ise bu bilgileri içermeli.

Sağlık uygulamasında doldurulan bilgileri acil durum bölümüne taşımak için , ekranın sağ alt köşesinde bulunan Tıbbi Kimlik ikonuna tıklamak yeterli oluyor.

Bu ekranda yer verilen tüm bilgiler , telefonunuzun ekran ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =