"Cam negatiflerde İstanbul'un İzleri" sergisi

II. Meşrutiyet'in ilanı ve İstiklal-i Osmani yürüyüşü gibi toplumsal olayların da bulunduğu birçok görselin yer aldığı  Sergi  , 14-19 Kasım tarihlerinde gezilebilecek.

haber7
0

Milli Kütüphane  Sergi  Salonu nda "Cam  negatiflerde   İstanbul  un  İzleri  , İmparatorluktan Cumhuriyete"  fotoğraf   sergisi  açıldı. Açılışa , Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman , AK Parti  İstanbul  Milletvekili Ekrem Erdem , Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ziya Kenan Bilici , kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çalışmada emeği geçenlere teşekkür eden Yayman ,  İstanbul  a kültür , sanat ,  edebi  metinler ile şiirlerin yakıştığını belirtti.

Napolyon Bonapart ın "Dünya tek bir ülke olsaydı , başkenti  İstanbul  olurdu" sözünü anımsatan Yayman ,  İstanbul  un medeniyetler , dinler ve dillerin şehri olduğunun altını çizerek , "İstanbul , bizim medeniyetimizin zirve şehirlerinden birisi.  İstanbul  a dair ne kadar çok çalışma yapılsa kitap , roman ve şiir yazılsa azdır." dedi.

Yayman , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtımı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =