Bataklıkta mahsur kalan mandaları kurtarma seferberliği başlatıldı

Muş un Korkut ilçesindeki sazlık bölgede gece çamura saplanan 120 hayvanı kurtarmak için köylüler seferber oldu. Sabahın ilk ışıklarına kadar süren çalışmalarda 60 manda kurtarıldı , 2 si telef oldu. Hayvanların soğuktan etkilenmem

milliyet
0

AA

Muş un Korkut ilçesindeki sazlık bölgede gece çamura  saplanan 120 büyükbaş hayvandan 60 ı kurtarıldı , 2 si telef oldu.   Alınan bilgiye göre , ilçenin Sazlıkbaşı köyünde meradan getirilen 120  büyükbaş hayvan , gece yarısı köy yakınlarındaki sazlıktan geçirilirken çamura  saplandı.

SOĞUKTAN DONMASINLAR DİYE ATEŞ YAKTILAR 

 Mandaları kurtarmak için köylüler çalışma başlattı. Halatlarla sabahın erken saatlerine kadar hayvanları saplandıkları  bataklıktan kurtarmaya çalışan vatandaşlar , mandaların soğuktan etkilenmemesi  için de ateş yaktı. Günün ilk ışıklarıyla 60 manda  mahsur  kaldıkları yerden kurtarılırken ,  2 si telef oldu.  Diğer hayvanların kurtarılması için olay yerine AFAD , jandarma ve  güvenlik korucuları da çağrıldı. Bölgeye gelen ekipler arazinin bataklık olması nedeniyle çalışmalara  katılamadı. AFAD ekipleri araçlarının farlarıyla çevreyi aydınlatarak köylülere  yardımcı oldu.

Köy sakinlerinden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =