4 yaşındaki kızı uyumayınca...

 Sinema  Yönetmeni Arin İnan Arslan , 4  yaşındaki   kızı  Solin Arslan'ın dünyaya gelişinin ardından uyku sorunu yaşaması üzerine çözüm aramaya başladı.

haber7
0

Uzun süredir kısa metrajlı filmler ile belgeseller çeken , bazılarından da ödül alan  Sinema  Yönetmeni Arin İnan Arslan , 4  yaşındaki  kızının uyku sorunundan yola çıkıp  Anadolu  yu gezerek kaybolmaya yüz tutan ninnileri farklı dil ve lehçelerde belgesele dönüştürdü.

Eşinin ve komşularının  ninni  bilmemesi üzerine minik Solin i cep telefonundan internet sitelerine bağlanarak açtığı ninnilerle uyutmaya çalışan baba Arslan , kızının uyku sorununu çözemedi.Baba Arslan ın durumdan haberdar ettiği ve Solin e  ninni  söylemeye başlayan annesi , ninnilerin hikayelerini de Arslan a anlattı.

NİNNİLERİN KAYBOLMAMASI İÇİN BELGESEL ÇEKMEYE KARAR VERDİ

Böylece ninnilerin her birinin ayrı hikayesi olduğunu fark eden Arslan , ninnilerin kaybolmaması için belgesel çekmeye karar verdi.Arslan , Kültür ve Turizm Bakanlığından aldığı destekle  Anadolu  ya gezerek , 17 farklı noktada yaklaşık 30 ninniyi kayıt altına alarak belgesele ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =