Dolandırıcılıktan yakalandı, bunları söyledi

79 yaşındaki Günay D.’den yarım kilo külçe altın , 10 bin lira para ve 1000 euro alan , 20 yaşındaki Emin A. , "Bende vicdan ne gezer. Ben aileme , kendime acımıyorum" dedi.

haber7
0

Olay , 8 Kasım’da merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Reşatbey Mahallesi’nde meydana geldi. Kendini polis olarak tanıtan Emin A. , evinde oturan Günay D. yi arayıp , FETÖ ile bağlantınız var , adınız bazı olaylara karışmış , sizin masum olduğunuzu biliyoruz. Evinizde ne kadar altın ve para varsa vermeniz lazım" dedi.

Bunun üzerine yaşlı kadın evinde bulunan yarım kilo külçe altın , 10 bin lira para ve 1000 euro yu olduğunu söyledi. Telefon görüşmesinin ardından yaşlı kadının evine giden zanlı , parmak izi bırakmamak için kapıyı kıyafetiyle açtı. Güvenlik kamerasını görünce de elindeki dövmesini gizledi. Günay D. , poşet içine koyduğu altın ve paraları , polis sandığı Emin A.’ya verdi.

"80 BİN LİRAYI AĞACIN DİBİNE BIRAK"

Daha sonra Emin A. , 65 yaşındaki Ömer T.’yi aynı yöntemle arayıp paraların seri numarasının incelenmesi gerektiğinin söyledi. Bankada 80 bin lirasının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =