Rusya nın paylaştığı görüntü, bilgisayar oyunu çıktı!

ABD nin IŞİD e desteğinin inkar edilemez kanıtı denilerek  Rusya  Savunma Bakanlığı nın  paylaştığı  görsellerin tümünün sahte olduğu belirlendi.

milliyet
0

Rusya Savunma Bakanlığı , Twitter dan bir dizi görsel paylaşarak "ABD nin IŞİD e sağladığı desteğin inkâr edilemez kanıtı" dedi.

Rus Savunma Bakanlığı ,  paylaştığı  dört fotoğrafta bir IŞİD konvoyunun ABD güçlerinin gözetiminde Suriye deki bir kasabayı terk ettiğinin görüldüğünü ve ele geçirilen görüntülerin bu gelişmeyi belgelediğini iddia etti. Ancak söz konusu fotoğraflardan birisinin , cep telefonu  oyunu  olan AC-130 Gunship Simulator dan alınan ekran görüntüsü olduğu anlaşıldı.

Rusya Savunma Bakanlığı ndan yapılan ikinci açıklamada , bir bakanlık çalışanının yanlışlıkla fotoğrafı yüklediği ifade edildi.

Çatışma bölgelerinden paylaşılan videoları ve fotoğrafları teyit eden Conflict Intelligence Team adlı grup , paylaşılan diğer üç fotoğrafın da hatalı olduğunu belirtiyor.

Paylaşımdaki fotoğrafların Haziran 2016 da Irak ordusunun IŞİD e yönelik operasyonlarını gösteren bir videodan alınan görüntüler olduğu ifade ediliyor.

Oyun görselinin ise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =