on dakika... Tanklar başkentte yolları kapattı! Dünya soluğunu tutarak izliyor

Afrika ülkesi Zimbabve de bu sabah askerler hükümet binası , meclis ve yüksek mahkemeye giden  yolları  kesti. AP nin servis ettiği son fotoğraflarda , silahlı askerlerin yollarda sivillerin üstünü aradığı görülüyor.Ülkedeki çalkantının

milliyet
0

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

milliyet.com.tr

Afrika nın güneyinde yer alan Zimbabve de dün akşamüstü başlayan askeri hareketlilik , bu sabah zırhlı araçların başkent Harare de meclis , hükümet binaları ve yüksek mahkemeye giden  yolları  kapatmasıyla devam ediyor.

Reuters haber ajansı , görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde zırhlı araçlarla birlikte silahlı askerlerin de sokaklarda olduğunu bildiriyor.

Ülkedeki çalkantının zirveye çıkması üzerine halk banka şubelerine koşup para çekmeye başladı. Banka şubeleri ve ATM ler önünde kuyruklar var.

Gece geç saatlerde  dakika  haberleri">başkentte  patlama sesleri duyuldu , caddelerde de askeri araçlar görülmeye başladı. Sabah saatlerinde ise tankların  yolları  kapattığı görüldü.

Televizyondan bildiri okudular!

Zimbave ordusu , devlet televizyonunu ele geçirdikten sonra bir açıklama yapmış ve askeri darbe haberlerini yalanlamıştı.

93 yaşındaki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =