iPhone X in Face ID si anneyle çocuğunu ayıramıyor!

Apple ın çok güvendiği yüz tanıma teknolojisini kullanan  Face  ID hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Son olarak maskeyle kandırılabildiği ortaya çıkan  iPhone  in  Face  ID teknolojisinin bu kez de bir  anneyle   çocuğunu  birbirinden ayıra

hurriyet
0

iPhone X in  Face  ID sinin tek yumurta ikizlerini ayırt etmekte zorlanacağı en baştan beri düşünülüyordu; açıkçası bu büyük bir hata da değildi; ancak bir maskeyle kandırılabilen  iPhone  X ler anne ve  çocuğunu  da birbirinden ayıramayınca haliyle hayal kırıklığı yaşanıyor. Youtube’da yayınlayan yeni bir videoda , anne yüzüne tanımlı olan  Face  ID , çocuğun yüzünü görünce farkı anlamayarak kilidi açıyor.

Sadece tek bir deneme ile  Face  ID’nin devre dışı kalması büyük soru işaretlerine neden olurken , annenin düşük ışık altında yüzünü kaydetmesi halinde  Face  ID’nin aradaki farkı anlayamadığı ifade ediliyor.

Apple’ın  Face  ID’nin parmak izinden daha güvenli olduğunu söylemesine rağmen bu tür olayların yaşanmaya devam etmesi ,  Face  ID’nın gelişimi konusunda halen oldukça uzun bir yol kat edilmesi gerektiğini kanıtlıyor.

Videoyu izlemek için tıklayın.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =