Facebook ta arkadaş listesi nasıl gizlenir  Nasıl kapatılır

 Facebook  ta  arkadaş  listenizi üçüncü gözlerden saklamak istiyorsanız basit bir ayarı değiştirmeniz yeterli. Böylece  Facebook  ta artık sizin dışınızda hiç kimse  arkadaş  listenizi göremeyecek! Peki bu ayarı nereden yapıyoruz?

hurriyet
0

Facebook ta gizlilik çok hassas bir konu ve herkesin kendince kuralları var. Kullanıcıların azımsanmayacak bir kısmı  arkadaş  listesini kendisinden başka hiç kimsenin görmesini istemiyor. Ancak bu ayarın nereden yapıldığını da herkes bilmiyor. Peki herkese açık olarak gösterilen  arkadaş  listeniz  nasıl  kapatılır? Öncelikle  Facebook  ta ayarlara girmeniz gerekiyor. Bunun için  Facebook  un üst kısmında bulunan mavi şeritteki en sağda yer alan aşağı gösteren oka tıklayın. Ardından Ayarlar seçeneğini seçin.

Sol kısımda yer alan Gizlilik butonuna tıklayın. Sağ bölümde yeni bir liste göreceksiniz. Orada "Paylaştıklarımı kimler görebilir?" kısmını görünce ayar olarak Sadece ben seçili olmalı. Böylece  arkadaş  listeniz tamamen kapatılmış oluyor. Aynı şekilde tekrar  arkadaş  listenizi açık hale getirmek isterseniz yine ayarı buradan yapacaksınız.Facebook un bu ayarla ilgili açıklaması ise şöyle;

"Hatırlatma: Kendi zaman tünellerinde arkadaşlıklarını kimlerin görebileceğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =