iPhone X teki çentik işaretinden kurtulmanın yolu

 iPhone  X in görünümünde en fazla can sıkan kısım , yani  çentik  veya çene sizi de sinir ediyorsa , işte aradığınız uygulama!

hurriyet
0

iPhone X çıktığı günden bu yana beklemediği birkaç sorunla karşılaştı. Ekranın kenarında çıkan mavi çizgi , ekranın soğukta daha zor tepki vermesi gibi sorunlar için Apple , yazılım güncellemeleriyle onarım sunma sözü verdi. Bu sırada bir uygulama ,  iPhone  X in eşsiz özelliklerinden "çentiği" "onarmaya" girişti.

Apple tarafından henüz onaylanan Notch Remover ,  iPhone  X te kullandığınız duvar kağıdını değiştirerek cihazın üst kısmının dikkat çekiciliğini azaltıyor. Uygulama bunun için duvar kağıdının çentiğin bulunduğu üst kısma denk gelen bölgesini siyah renge dönüştürüyor. Böylece ekran , alıştığımız dikdörtgen ekranlarla aynı görüntüyü veriyor.

Uygulama , yukarıdaki göreceğiniz üzere saati , bağlantı simgesini ve pil simgelerini ortadan kaldırmıyor. Böylece üst kısım , LG V20 deki ikinci ekranı andıran bir görünüme bürünüyor. Uygulamanın Apple ın arayüz ilkelerini zorladığı da söylenebilir. Apple ın ilkeleri , "anahtar ekran özelliklerini kapatmayı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =