Ekran kartı alacaklar dikkat: Nvidia mı AMD mi

Oyun dünyasında konsollarda PlayStation 4 Pro ve Xbox One X arasında kıyasıya bir rekabet yaşanırken benzer bir yarış ,  Nvidia  ve  AMD  arasında gerçekleşiyor. Bu iki grafik  kartı  üreticisinden birine bağlı kalmamanız , ne yazık ki geride ka

hurriyet
0

Çok güçlü bir PC toplamaya çalışıyorsanız , fiyattan çok performansa  dikkat  ediyorsunuz demektir. Ancak GPU satışlarında en önemli faktör , en yüksek performansı en uygun fiyata sunmak.

Bu alanda  AMD  nin henüz GTX 1080 Ti ile yarışacak bir rakip üretmiş değil. RX Vega 64 e baktığımızda GTX 1080 in multi-rendering ve NBody hesaplama gibi alanlarda öne geçtiğini , RX Vega 64 ün ise doku detaylarında ve karmaşık shading işlemlerinde önde olduğunu görüyoruz. Bir başka deyişle  AMD  ve  Nvidia  , bu noktada birbirlerine çok yakınlar.

Bu trend ,  AMD  ve  Nvidia  nın daha ucuz kartlarında da devam ediyor.

Yazılım , sürücüler

Oyunlardan  Ekran  görüntüsü almanızı , video kaydetmenizi ve yayın yapmanızı sağlayan  Nvidia  GeForce Experience , en iyi PC oyun yazılımlarından biri olarak değerlendiriliyor.  AMD  nin Radeon Crimson ReLive yazılımı ise  Nvidia  nın aracını yakalamaya çalışıyor.

Radeon Crimson ReLive , Aralık 2016 dan bu yana canlı yayın yapmanıza izin veriyor. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =