Öğrenci yurdunda gıda zehirlenmesi şüphesi!

İstanbul Sancaktepe de üniversite öğrencilerinin kaldığı bir yurtta verilen yemeği yiyen öğrenciler hastanelik oldu.  Öğrenciler "Ciğerle makarnayı yiyen 5 dakika sonra kusmaya başladı" dedi. Yurttaki yemeklerin taşeron bir şirket taraf

milliyet
0

Sancaktepe de üniversite öğrencilerinin kaldığı bir öğrenci  yurdunda  akşam verilen yemekten sonra rahatsızlanan 47 öğrenci zehirlenme şüphesiyle çevre hastanelere kaldırıldı.

Olay; Sancaktepe Abdurrahmangazi Mahallesi , Ravza Caddesi üzerinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu na bağlı Mahmut Celaleddin Ökten Erkek  Öğrenci  Yurdu nda akşam saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre , akşam verilen bulgur pilavı , tavuk , makarna ve ciğerden oluşan yemeği yiyen öğrencilerden bazıları bir süre sonra rahatsızlandı.

47 ÖĞRENCİ HASTANEYE KALDIRILDI

Mide bulantısı , ishal ve baş dönmesi yaşayan öğrenciler durumu yurt yetkililerine bildirdi. Olayın ardından yurt binası önüne çok sayıda ambulans sevk edildi. Zehirlenme şüphesiyle yaklaşık 47 üniversite öğrencisi , ambulansta yapılan ilk müdahalenin ardından çevre hastanelere kaldırıldı.

Olayın ardından bazı öğrenciler yurt yönetimini bir süre protesto etti. Yurdun bahçesine çıkan öğrenciler bir süre ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =