Teröriste CIA teklifi
Etiketler:

Eylem için Türkiye’ye geçerken yakalanan Mısırlı ‘Ebu Zeyd’ isimli terörist , “CIA , aileleri rehin tutulan bazı kişilere farklı ülkelerde canlı bomba olma şartı getirdi” dedi.

haber7
0

ABD nin PKK/PYD ve DEAŞ la yaptığı gizli ortaklıklar ortaya çıkmaya başladı. Suriye’de işgal ettiği yerleri PKK ya devrederek misyonunu tamamlayan DEAŞ ,  ABD  ve PYD nin nezaretinde Rakka’dan çıktı. 

KK’ya alan açma amaçlı 2013 yılı ortalarından itibaren Suriye savaşına dahil edilen DEAŞ , 2014-2017 aralığında Suriye ve Irak’ta ülkenin 3’te 1’inde kontrol sağladı.  ABD  ve müttefikleri tarafından 2016 yılından itibaren tasfiye edilen örgüt , hakim olduğu bölgeleri PKK ve Peşmerge’ye terk ederek sahadan büyük oranda çekildi. Irak işgali sırasında  ABD  idaresindeki Ebu Gureyb Hapishanesi’nde temeli atılan DEAŞ’ın yüzde 70’ini yabancı teröristler oluşturuyor. Irak’ta Musul , Suriye’de ise Rakka merkezli yapılanan örgütün bitiş döneminde birçok terörist , sahadan  ABD  himayesinde taşındı. Rakka’dan taşınanlar arasındaki ‘Ebu Zeyd’ isimli Mısırlı bir terörist , Türkiye sınırında muhalifler tarafından yakalandı. Muhaliflerce sorgulanan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =