Bomba iddia! DEAŞ ı koruyorlar

Rusya Savunma Bakanlığınca , ABD öncülüğündeki koalisyonun terör örgütü DEAŞ’ı koruduğuna dair kanıtlara ulaşıldığı  iddia  edilerek , "ABD , tüm uyarılarımıza rağmen Suriye’de Ebu Kemal çevresinden geri çekilen  DEAŞ  militanlar

milliyet
0

AA

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada , kilometrelerce uzunluktaki  DEAŞ   konvoyunun 9 Kasım’da Suriye’nin Deyrizor kentine bağlı Ebu Kemal den , Suriye nin  Irak sınırındaki Sabha Vadisi ne doğru ilerlediğinin tespit edildiği ileri  sürüldü.

Rusya’nın , konvoya yönelik ortak askeri operasyon yapılması için iki  kez ABD öncülüğündeki koalisyona başvuru yaptığı belirtilen açıklamada ,  "ABD liler , DEAŞ’lıların gönüllü olarak teslim oldukları gerekçesiyle herhangi  bir askeri operasyon yapılmasını mutlak suretle reddetti." ifadesi yer aldı.
 
Öte yandan Bakanlığın açıklamasında ,  DEAŞ  konvoyunun yer aldığı öne  sürülen uydu görüntüleri de kullanıldı ancak sonra bu görüntüler silindi.  Bakanlık daha sonra önceki görüntülerinin "hatalı" olduğunu belirterek ,  DEAŞ   konvoyuna ait olduğu öne sürülen yeni görüntüler ekledi.
 
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov , Moskova da basın mensuplarına  yaptığı açıklamada , ABD’nin Ebu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =