ABD'den skandal görüntülere ilişkin itiraf geldi!

 ABD  liderliğindeki DEAŞ'a Karşı Uluslararası Koalisyonun Sözcüsü Albay Ryan Dillon ,  ABD  basınında fazla yer bulamayan haberin detaylarına ışık tutan açıklamalar yaptı.

haber7
0

Rakka’nın düşürülmesinden sonra şehirdeki  DEAŞ  lı teröristlerin ve ailelerinin terör örgütü PKK nın Suriye kolu olan YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile yapılan anlaşma gereği güvenli bir biçimde  tahliye  edildiğine  ilişkin  BBC haberi bugün Pentagon’un da gündemindeydi. 

Hürriyet ten Cansu Çamlıbel in haberine göre: Pentagon’daki basın brifingine Bağdat’tan video konferans yoluyla canlı bağlanan  ABD  liderliğindeki  DEAŞ  a Karşı Uluslararası Koalisyonun Sözcüsü Albay Ryan Dillon ,  ABD  basınında fazla yer bulamayan haberin detaylarına ışık tutan açıklamalar yaptı. 

300 KADAR TERÖRİST TAHLİYE EDİLDİ

Söz konusu anlaşma gereği 3500 sivil ve 300 kadar potansiyel  DEAŞ  lı teröristin  tahliye  edildiğini açıklayan Dillon , ABD’nin  tahliye  sürecinde bir rolü olmadığını savundu. Şu an Suriye ve Irak’taki  ABD  güçlerinin elinde hiçbir  DEAŞ  lının olmadığını belirten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =