Yerli otomobil nerede üretilecek  Bir kent daha talip oldu...

Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ,  Yerli  otomobilin üretileceği yere ilişkin , Çok sayıda ilden talep var. Karasu ve Sakarya dan da var. Konya dan , Manisa dan İzmir den var. Bunları değerlendireceğiz dedi. Son olarak İzmir de  Yerli 

hurriyet
0

Bilim , Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik in ağabeyi Şaban Çelik in (78) Sakarya nın Karasu ilçesindeki cenaze törenine katılan Bakan Özlü , Düzce nin Akçakoca ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı Dergah Akça ile bir araya geldi.

Görüşme sonrası AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Özlü ,  Yerli  otomobilde iki ayrı üretim aşaması olacağına dikkati çekti.

Otomobil konusunda şu anda tasarım aşamasında olan birinci fazda olunduğunu anlatan Özlü , "İki fazlı olan bir proje. 24 ay tasarım aşaması ve şirketleşme aşaması. İkinci 24 ay üretim aşaması olacak. Şu anda yerle ilgili bir tercihimiz yok. Yeri ikinci fazda değerlendireceğiz. Çok sayıda ilden talep var. Karasu ve Sakarya dan da var. Konya dan , Manisa dan İzmir den var. Bunları değerlendireceğiz." diye konuştu.

Düzce nin  Yerli   otomobil  için değerlendirmeye alınacağını aktaran Özlü , "Düzce ölçek olarak büyük bir yer değil. Düzce nin geniş arazileri yok. Düzce arazisi çok kıymetli. Bu araziyi çok iyi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =