Acemi hacker sistemden 162 milyon dolar çaldı

Yanlışlıkla sildiği kodlarla Etherium kripto para sistemini felç eden  Acemi   hacker  ,  162   milyon  dolarlık serveti ortada bıraktı.

haber7
0

Bitcoin ile popüler olan kripto para birimlerinden ethereum (ether) ,  Acemi  bir siber korsanın hatası nedeniyle 587 dijital cüzdanın kilitlenmesiyle felç oldu.

Kullanıcılar kripto paralarını muhafaza etmek için birçok farklı dijital cüzdan tercih edebiliyor. Geliştirdiği cüzdanlar kripto para sahipleri arasında popüler olan Parity Technologies’in oluşturduğu 587 cüzdanın ve sahip oldukları  162   milyon  dolarlık serveti erişilemez kılan hataya sebep olan kullanıcının kim olduğu bilinmiyor.

 

Acemi bir siber korsan olduğu belirtilen meraklı kullanıcının , Parity tarafından yakın zamanda oluşturulan dijital cüzdanlarda kullanılan kod kütüphanesini silmesiyle  162   milyon  değerindeki 517.774 ether serveti dondu.

Bu durumun kripto para ve dijital cüzdan alanları için zor bir öğrenme fırsatı olduğunu söyleyen Parity Technologies , söz konusu hatanın 280  milyon   dolar  değerinde ether’in dolaşımını etkileyeceğini öngören araştırmacılara ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =