Meyve suyu kansızlığın çaresi...

Besinlerden alınan demirin emilimi için C vitaminin şart olduğunu söyleyen uzmanlar ,  meyve suyu  tüketmenin çok önemli olduğunu belirtiyor.

haber7
0

Uzmanlar ,  kansızlık  ve kansızlığa bağlı olarak demir eksikliğinin özellikle çocukların zihinsel gelişimi üzerinde geri dönülemez etkilere neden olduğunu söylüyor. Besinlerden alınan demirin emilimi için C vitaminin şart olduğunu söyleyen uzmanlar ,  meyve suyu  tüketmenin çok önemli olduğunu belirtiyor.

DEMİR EKSİKLİĞİ YAŞAM KALİTESİNİ DÜŞÜRÜYOR Hayat kaynağı olan kanın azalmasıyla ortaya çıkan  kansızlık  ve ona bağlı  demir eksikliği  yaşam kalitesini azaltıyor. Demir eksikliğinin özellikle çocukların zihinsel gelişimi üzerinde önemli bir rolü olduğunu ifade eden uzmanlar , besinlerden alınan demirin emilimini arttırmak için  meyve suyu  tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.

"Kansızlık , kandaki hemoglobin miktarının azalması olarak tanımlanır. Bu da demir eksikliğine neden olur" diyen Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç , demir yetersizliğinin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =