La Liga da 'VAR'ım dedi

İspanya Profesyonel Futbol Ligi (LFP) Başkanı Javier Tebas , İspanya 1. Futbol Ligi'nde (La Liga) gelecek sezon Video Yardımcı Hakem (VAR) uygulamasına geçileceğini açıkladı.

haber7
0

Madrid de bir konferansta konuşan Tebas , bu yıl Almanya , Portekiz , İtalya ve İngiltere (Premier Lig de şahin gözü) liglerinde kullanılmaya başlanan  VAR  ın 2018-2019 sezonundan itibaren  La Liga  da uygulanacağını söyledi.

Bu arada UEFA ve FIFA yı "Diğer kurumlara danışmadan ve olası kötü etkileri düşünmeden karar almakla" suçlayan Tebas , "Futbol ve endüstrisi 10 yıl önceki gibi değil. Ulusal liglerle anlaşmaksızın karar alınamaz. Oturup konuşmak lazım. UEFA ve FIFA ulusal liglerin sayesinde var. Tehlikedeyiz. 2018-2021 yıllarında Şampiyonlar Ligi nin dağılımı , İspanyol kulüplerinin yararına oldu ancak İspanyol liginin yapısı için çok tehlikeli." değerlendirmesinde bulundu.

La  Liga  nın canlı yayın haklarında , diğer spor dalları ve Netflix gibi başka paralı televizyon kanallarıyla çok büyük rekabette olduğunu kaydeden Tebas , "2018-2022 yıllarında  La Liga  nın canlı yayın haklarından İspanya da 2 milyar 300 milyon avro , yurt dışından ise 1 milyar ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =