İstanbul'a ilk kar ne zaman yağacak? Meteoroloji uzmanları tarih verdi!

"İstanbul'a  ilk kar  ne  zaman  düşecek , İstanbul'da havalar soğuyacak mı , İstanbul'da  kar  yağışı tarihi belli mi?" soruları son günlerde en çok merak edilen ve sorgulanan listesine girerek gündemdeki

haber7
0

İstanbul’da yılın  ilk kar  yağışının ne  zaman  gerçekleşeceği merak konusu haline geldi. Uzmanlar  İstanbul  için  kar  yağışının gerçekleşeceği tarihi verdi. Vatandaşlar tarafından "İstanbul a  ilk kar  ne  zaman  düşecek ,  İstanbul  da havalar soğuyacak mı ,  İstanbul   kar  yağışı tarihi belli mi?" gibi soruların yanıtlarını aramak üzere sorgulamalara başladı. Peki , İstanbul’da ne  zaman   kar  yağacak?

Kasım ayının ortasına geldiğimiz bu günlerde havalarında bir ısınıp bir soğuması neticesinde  kar  yağışının ne  zaman  başlayacağını öğrenmek isteyenler için uzmanlar tarafından yapılan son değerlendirmelerde 20-23 Kasım tarihleri arasında hava sıcaklığının kuvvetli bir şekilde düşmesi ve  İstanbul  da  kar  yağışının görülmesi bekleniyor. Yani , Kasım ayının son haftasında Türkiye yi etkisi altına alması beklenen soğuk hava dalgasının  İstanbul  a yılın ilk karını da yağdırması bekleniyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =