MEB mobil oyun nasıl indirilir? Eğitimde 'mobil oyun' dönemi

Milli Eğitim Bakanlığınca geliştirilen ve yabancı dilden ana dile , tarihten matematiğe , genel kültürden üniversite hazırlığa kadar içeriklerin yer aldığı 7  mobil   oyun  öğrencilerin kullanımına sunuldu

haber7
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) , öğrencilerin eğitimlerine destek olmak amacıyla 7  mobil   oyun  geliştirildi. Yabancı dilden anadile , tarihten matematiğe , genel kültürden üniversite hazırlığa kadar içeriklerin yer aldığı  mobil  oyunlar , sanal marketlerde öğrencilerin kullanımına sunulmaya başladı.

AA nın haberine göre , mbil  oyun  yazımı için özel bir ekip kuran Bakanlık , etkili grafik ve görseller ile öğrencilerin ilgisini çekecek strateji oyunlarının geliştirilmesi için de çalışma yürütüyor.

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Bilal Tırnakçı , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  oyun  oynamanın çocukların sosyal , fiziksel ve kavramsal gelişimi konusunda en iyi eğitim programlarından biri olduğunu ifade etti.

Tırnakçı , öğrencilerin tarihi değerlere dikkatlerini çekmek için strateji oyunu yazma hazırlıklarını da sürdürdüklerini dile getiren Tırnakçı , şöyle devam etti:

"Etkili ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =