Kız yurdundaki korku onların başını yaktı!

 Kız  yurdunda , öğrencilerin  korku  yaşamasına neden olan olayın ardından yurt müdürü Hüseyin Paylan ile Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Enver Yazıbaşı , görevlerinden alındı.

haber7
0

Karaman daki Nefise Sultan  Kız  Yurdu nda , öğrencilerin  korku  yaşamasına neden olan olayın ardından yurt müdürü Hüseyin Paylan ile Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürü Enver Yazıbaşı , görevlerinden alındı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu na bağlı 10 katlı ve 1400 öğrenci kapasiteli Nefise Sultan  Kız  Öğrenci Yurdu nda kalan öğrencilerden bazıları , 5 Kasım da , gece saatlerinde odalarına giren siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin , kendilerini uyandırıp , Arapça bir şeyler söylediğini ve  Sıra sizde , ‘Öleceksiniz’ yazılı notlar bıraktığını ileri sürerek , fenalaşmıştı. Bunu duyan diğer öğrencilerden de korkup , sinir krizi geçirenler olmuştu. Olayın ardından 8 öğrenci hastaneye kaldırılırken , çok sayıda öğrenciye de ambulansta müdahale edilmişti. Öğrenciler , yurtta kendilerinin korkmasına neden olan siyah giyimli kişiyi Halka adlı  korku  ve gerilim filmindeki Samara karakterine benzetmişti. Olay sonrası çoğu öğrenci , yurdu terk ederken , bazı öğrenciler de yurttan kayıtlarını sildirmişti. Cumhuriyet savcılığınca açılan soruşturma kapsamında , olayı 3 öğrencinin şaka yapmak için gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Bu öğrencilere daha sonra başka öğrencilerin de eşlik ettiği ileri sürüldü. Polis , diğer öğrencilerin kimliğini belirlemek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =