Elektrikli Mercedes otobüsler yollara düşüyor!

Mercedes-Benz , şehir içi kullanıma sundupu otobüs serisi Citaro’nun 2018 yılından itibaren tamamen  Elektrikli  modelleri ile pazarda olacağını açıkladı. Emisyon seviyesinin sıfır olması ise dikkatleri üzerine çekiyor.

hurriyet
0

Otomotiv devi Mercedes-Benz şehir içi ulaşım için en çok tercih edilen otobüs serisi Mercedes-Benz Citaro’nun  Elektrikli  versiyonu ile piyasaya gelmeye hazırlanıyor. Daimler tarafından yapılan açıklamaya göre 2018 yılının sonunda sıfır emisyona sahip ve tamamen  Elektrikli  olacak Citaro’nun üretimine başlanacağı açıklandı.

Citaro  Elektrikli  modeli sessiz bir motor ve sıfır emisyon ile kullanımda olacak. Yeni modelin üst düzey testlerine şimdiden başlanmış olunduğu açıklandı. Zorlu hava şartları karşısında dizel motor kadar dayanıklı olması ön planda tutuluyor. Bu kapsamda Kuzey Kutbu’nun buzlu yollarında ve yüksek sıcaklığa sahip olan bölgelerinde konsept araçlar ile testler gerçekleştiriliyor. Bu yeni model enerjisini lityum iyon piller ile depolamak üzere tasarlanmış ve üretilmiş durumda. Modüler pil tasarımı tercih edilerek gerekli şartlar durumunda pil özelleştirmeye imkan sağlayacak.

Donanımgünlüğü nün haberine göre Daimler tarafından yapılan bu yatırımlar yakın gelecekte ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =