iPhone X in kamerası nasıl
Etiketler:

Apple’ın yeni telefonu  iPhone  X DxOMark tarafından düzenlenen kamera testinden 97 puan alarak ikinci sıraya yerleşti. İlk sırada ise Google Pixel 2 var.

hurriyet
0

DxOMark tarafından düzenlenen kamera testi sonucu ilk sıraya oturan Google Pixel 2’den sonra ikinci sıraya 97 puan alarak  iPhone  X ikinci sıraya yerleşti. Yapılan testin en yüksek puanının 100 olmadığını belirtirken , bu testin insanlar tarafından nesnel bir şekilde yapıldığı da biliniyor. Örneğin ,  iPhone  X fotoğraf kategorisinden 101 puan aldı. Fakat puanlama fotoğraf ve video notlarının birlikte hesaplanmasıyla yapılıyor. Apple ,  iPhone  8 ve  iPhone  8 Plus telefonlarıyla çıktıkları dönemde DxOMark listesinin ilk sırasına oturmayı  başarmışlardı. Ardından gelen Samsung Galaxy Note 8 94 puan alarak  iPhone  8 Plus’ı yakalamıştı. En son Google Pixel 2 98 puan alarak tüm  iPhone  modellerini yerinden etti.

DxOMark ,  iPhone  X’in kendine özgü bazı özellikler sayesinde  iPhone  8 Plus’tan daha iyi olduğunu belirtiyor.  iPhone  8 Plus’ın da  iPhone  X’in de 12 MP  kamerası  var fakat  iPhone  X’in ikinci kamerasında optik görüntü sabitleyici sahip f/2.4 diyafram aralıklı telefoto lens yer alıyor. Ön ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =