Türkiye’den  acil yardım eli

Deprem bölgesine ilk yardımı Türk ekipleri ulaştırdı. AFAD ve Kızılay , ilk etapta 5 bin 60 çadır , 14 bin 320 battaniye , 3 bin ısıtıcı , 10 bin yatak ve bir yemek TIR’ı gönderdi. Genelkurmay da uçak yolladı

milliyet
0

ANKARA Milliyet

Türkiye; bağımsızlık referandumu nedeniyle bir süre önce ilişkilerini askıya aldığı Irak Bölgesel Yönetimi’ne , meydana gelen depremden sonra  yardım  elini uzatan ilk ülke oldu. Bölgeye , 12 saat içinde askeri nakliye uçağıyla  yardım  malzemeleri ile arama - kurtarma ve sağlık ekipleri hızlı bir biçimde intikal ettirildi. afad ve Kızılay , bölgeye ilk etapta 5 bin 60 çadır , 14 bin 320 battaniye , 3 bin ısıtıcı , 10 bin yatak ve bir yemek tırını ulaştırdı.

AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu başkanlığındaki heyet , dün Sabah  Ankara  İl AFAD Müdürlüğü’nden 10 personel ve 1 araç , Sağlık Bakanlığı UMKE’den 10 personel ve 1 araç ile  Ankara  AFAD Lojistik Deposu’ndan 320 battaniye ve 60 çadır ile birlikte AFAD ve Türk Kızılayı depremin ilk saatlerinden itibaren bölgeye toplamda 5 bin 60 çadır , 14 bin 320 battaniye , 3 bin ısıtıcı , 10 bin yatak ve bir yemek tırı sevk etti. .

Kızılay ilk ulaştı

Türk Kızılayı , deprem ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =