"Der'a" filmi için neden Cerablus seçildi?

Halis Cahit Kurutlu: "Mehmetçiğin adalet , şefkat ve merhamet taşıdığı Cerablus'ta bugün  film  çekebilecek kadar huzurlu bir ortam var" dedi.

haber7
0

Yapımcı Halis Cahit Kurutlu ,  Fırat Kalkanı Harekatı  ile  Cerablus  taki işgalci terörün sonlandırıldığına ve "Der a"  filmi  için özellikle  Cerablus  u seçtiklerine işaret ederek , "Mehmetçiğin adalet , şefkat ve merhamet taşıdığı  Cerablus  ta bugün  film  çekebilecek kadar huzurlu bir ortam var. Bu ortamdan da haberdar olunmasını istedik." dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle Gaziantep te ve Suriye nin Halep kentine bağlı  Cerablus  ilçesinde çekilen "Der a"  filmi  , Suriye deki savaşın çıkış nedenlerini izleyiciyle buluşturuyor.

TRT nin ortak yapımcısı olduğu ve Halis Cahit Kurutlu nun yapımcılığını üstlendiği filmde İlker Kızmaz , Cem Uçan , Mehmet Çevik , Berna Koraltürk , Ahmet Arslan , Umut Karadağ ve Safa Tabur gibi oyunculardan oluşan geniş bir kadro yer alıyor.

Nizip AFAD kampındaki mültecilerin de dahil olduğu çekimleri dört hafta süren filmde , Suriye deki savaşın çıkış noktası olarak bilinen  Der  a kentinde yaşananlar konu ediliyor.

Tamamen gerçek olaylar ve hikayelerden uyarlanan ve Türkiye ile Suriye arasındaki sosyo-kültürel bağı da gündeme getirmeyi amaçlayan "Der a"nın 2018 de vizyona girmesi planlanıyor.

Filmin yönetmenliğini ise "Baba Candır" , "Ulan İstanbul" ve "Leyla ile Mecnun" dizilere imza atan Murat Onbul gerçekleştiriyor.

- "Filmin özündeki ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =