Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya ya gidiyor

 Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip  Erdoğan   Rusya  ya gidiyor.  Rusya  Devlet Başkanı Putin ile bugün Soçi’de bir araya gelecek.  Erdoğan  Atatürk Havalimanı nında açıklama yapması bekleniyor.

milliyet
0

Cumhurbaşkanı  Erdoğan   Rusya  ya gidiyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  , bu sabah sürpriz bir şekilde Kısıklı daki konutunda Başbakan Binali Yıldırım ı kabul etti. Yaklaşık 1 ,5 saat süren görüşmenin ardından Başbakan Yıldırım konuttan ayrıldı. Yaklaşık 10 dakika sonra da  Cumhurbaşkanı   Erdoğan  çıktı. Saat 13.00 sıralarında Atatürk Havalimanı na hareket eden  Cumhurbaşkanı   Erdoğan  a makam aracında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak eşlik etti.

Soçi ye hareketinden önce saat 14.30 da Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi nde basın açıklaması yapacağı duyurulan  Cumhurbaşkanı   Erdoğan  ın , 1 ,5 saat önce havalimanına geçmesinin nedeni olarak özel görüşmeler yapacak olması gösterildi. 

GÜNDEM SURİYE

Putin’in özel davetiyle gerçekleşecek görüşmede ana gündem ekonomik başta olmak üzere ikili ilişkiler , terörle mücadele , Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgesel konular olacak. En önemli gündem maddesinin ise Suriye’deki gelişmeler ve barış ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =