FIFA 19 bekleyenlere kötü haber

Electronic Arts , aralarında FIFA'nın da bulunduğu sevilen oyun serilerini yıllık yayın döngülerinden çıkarıp , abonelik modeliyle geliştirmeyi planlıyor.

haber7
0

EA Sports’un ünlü futbol oyunu serisi  FIFA  , geride kalan son 24 yıldır her eylül ayında güncelleniyordu. Sevilen oyun serilerinin her yıl yeni yapımlarla yenilenmesi , oyun endüstrisinin büyük oyuncuları tarafından benimsenen bir yaklaşımdı. Fakat daha kârlı bir model uğruna bu gelenek bozulabilir.

Electronic Arts (EA) CEO’su Andrew Wilson , sevilen oyun serilerini yıllık yayın döngüsünden çıkarıp , üyelik modeline geçirebileceklerini açıkladı. Henüz olgunlaşmamış bir fikir olan üyelik modeli , aralarında FIFA’nın da bulunduğu EA tarafından geliştirilen oyunların her yıl satın alınması yerine , yıllık hizmet olarak alınmasını gerektirecek.

Oyun yapımcıları günümüzde daha kârlı olan çoklu oyunculu yapımlara yöneliyorlar. Öyle ki , satışa sunulan popüler yapımların çoğunun hikâyeleri sönük kalırken , oyuncuları birbirleriyle rekabete sokan çoklu oyuncu modları milyonlarca oyun sever tarafından oynanıyor. Oyuncular birbirlerine ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =