Bitcoin le köşeyi dönem yatırımcıdan önemli açıklama

Özellikle yeni kurulan teknoloji girişimlerine fon sağlayan Draper Fisher Jurvetson’ın kurucusu Tim Draper’a göre  Bitcoin  bir balon değil , internetin icadından bu yana en büyük teknoloji.

hurriyet
0

Silikon Vadisi şirketlerinden Draper Fisher Jurvetson’ın kurucusu Tim Draper , dijital para kavramını ilk duyduğunda 2009’da Lizbon’da düzenlenen bir teknoloji konferansındaydı. Draper’ın tanıştıktan kısa bir sonra “aşık olduğu” bu paranın adı , bugün vatandaşlık , ev , araba satın alınabilen Bitcoin’di. 

BusinessHT nin haberine göre 2014’te Japon kripto para borsası Mt. Gox’un hacklenmesiyle 40 bin bitcoinini kaybeden Draper , bu skandalın dijital paranın sonunu getireceğinden neredeyse emindi. Ancak o dönemde değeri yalnızca yüzde 10 ila 20 düşen  Bitcoin  , Draper’ın tahminlerinin aksine sıfırlanmamıştı. 

Draper , sermayesini çaldırdıktan birkaç ay sonra , U.S. Marshals Service’in açık artırmasında 30 bin  Bitcoin  aldığında , dijital paranın değeri 600 dolardı.  Bitcoin  şimdi 8 bin dolara zorlarken , üç yıl önce yaptığı 18 milyon dolarlık  yatırım da yüzde bin 83 sıçramanın ardından 213 milyon dolara ulaşmış durumda. Hâliyle Draper da dünyanın kasıp kavuran bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =