Türkiye'ye daha çok fon çekecek düzenleme yolda

Başbakan Yardımcısı Şimşek , yapılan yeni düzenlemeyle Hazine'nin fonlara doğrudan kaynak aktarımının önünün açıldığını belirtti.

haber7
0

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek , 2014 yılında Hazine Müsteşarlığının girişim sermayesi ya da ortak  yatırım  fonlarına finansman sağlayan üst fonlara kaynak aktarmak için yetkilendirildiğini hatırlatarak , bu düzenlemenin girişimcilik ekosisteminde beklenilenin üzerinde bir kaldıraç etkisi yarattığını söyledi.

Girişimcilik ekosistemine "fonların fonu" aracılığıyla kademeli aktarılan kaynağın sektörün gelişmesine önemli etkileri olmasına rağmen yabancı fonların Türkiye ye çekilmesinde yeterli esnekliği sağlamadığına işaret eden Şimşek , yapılan düzenlemeyle Hazine nin fonlara doğrudan kaynak aktarımının önünün açıldığını bildirdi. Şimşek , "Torba yasa tasarısında yer alan yeni düzenlememizle sistem  daha  esnek ve erişilebilir hale getirilecek ve Hazine Müsteşarlığının doğrudan fonlara kaynak aktarması sağlanacak. Bu sayede yabancı fonların Türkiye de  daha  fazla ve uzun vadeli  yatırım  yapmaları teşvik edilmiş olacak" diye konuştu. Girişimcilik sermayesinin fonlarla desteklenmesine devam edileceğini vurgulayan Şimşek , böylece istihdam olanaklarının ve üretimin artırılacağını ,  daha  güçlü ve dirençli bir ekonomi oluşturulacağını kaydetti.KOBİ LERE  daha  ÇOK VE HIZLI KAYNAK Türkiye de girişimcilerin önemli sorunlarından biri olan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =