Galaxy S9 un özellikleri ortaya çıkıyor!

Samsung un gelecek sene  Galaxy  S9 gibi amiral gemisi telefonlarında kullanabileceği Exynos işlemci , bir ilk olacak!

hurriyet
0

Samsung  Galaxy  S9 çıktığında , telefonun ABD sürümü muhtemelen Snapdragon 845 işlemciyle gelecek. Geriye kalan  Galaxy  S9 ların ise yeni bir Exynos yonga setiyle gelebileceği  ortaya  çıktı.

"Exynos 9810" adını taşıyan işlemci , Samsung un Exynos 9 serisi ilk işlemcisi olacak zira  Galaxy  Note 8 ve  Galaxy  S8 in Exynos 8895 ile geldiklerini biliyoruz. Samsung yeni yongayı "en son amiral gemisi işlemcisi" olarak tanımlıyor ve işlemcinin "üçüncü nesil özel CPU çekirdekleri , yükseltilmiş GPU ve sektörde ilk kez 6CA desteğiyle gelen gigabit LTE" ile geleceğini söylüyor.

6CA ya sahip bir telefon , 1 ,2Gbps ye kadar indirme hızlarına ulaşabiliyor.  Galaxy  S8 , teorik olarak 1Gbps indirme hızına ulaşabilen 5CA desteğine sahip. Yani  Galaxy  S9 un indirme hızı , teoride  Galaxy  S8 den yüzde 20 daha hızlı.

Yeni yonganın bir başka özelliği 10nm olması , yani boyutlarında önceki nesle göre bir değişiklik yok. Daha önceki iddialar , işlemcinin 8nm boyutlarında ve daha verimli olacağını söylemişti ancak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =