DEAŞ infazcısı Kırşehir de de saklanmış! Yeni gözaltılar var...

Kayseri de  yakalanan ve öz kardeşini infaz ettiği görüntüsü sosyal medyada paylaşılan DEAŞ  üyesi Abdulkhaleq Abdulqader Ali nin yaklaşık bir ay  Kırşehir  de gizlendiği belirlendi. Ali ile bağlantılı 4 kişi gözaltına alındı.

milliyet
0

KIRŞEHİR

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ,  Kayseri de yakalanan zanlıya ait bilgiler doğrultusunda  Kırşehir  de kaldığı  evlere operasyon düzenledi.

Ekipler , Abdulkhaleq Abdulqader Ali nin  Kırşehir  de saklanmasına  aracılık ettikleri iddiasıyla S.H.İ , A.A.F , M.A.K yı  Kırşehir  , H.H.İ yi ise  Eskişehir de gözaltına aldı.

Evlerdeki aramada ,  DEAŞ  ın sözde bayrağı , örgüte ait dokümanlar ,  fotoğraflar , 50 bin dolar ele geçirildi. Kaldığı evde bulunan bazı fotoğraflarda  ise gelin ve damadın olduğu , fotoğrafların üzerine de sözde  DEAŞ  amblemi ile  yazıları yazıldığı belirlendi.

Emniyete götürülen 4 kişi , sorgularında , Abdulkhaleq Abdulqader  Ali nin Suriye den yasa dışı yollarla Hatay , daha sonra da  Kırşehir  e geldiğini  ve yaklaşık bir ay kaldığını , yeri tespit edilmesin diye farklı ikametlerde  konakladığını , fark edilince de Kayseri ye gittiğini söyledikleri öğrenildi.

Zanlıların , Terörle Mücadele ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 6 =