DEAŞ infazcısı Kırşehir'de de saklanmış

Kayseri'de yakalanan ve öz kardeşini infaz ettiği görüntüsü sosyal medyada paylaşılan  DEAŞ  üyesi Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin yaklaşık bir ay Kırşehir'de gizlendiği belirlend

haber7
0

Terör örgütü  DEAŞ  üyesi olan ve örgüte muhalif öz kardeşini infaz ettiği görüntüsü sosyal medyada paylaşılan Iraklı Abdulkhaleq Abdulqader Ali nin ,  Kayseri  de yakalanmadan önce  Kırşehir  de kaldığı tespit edildi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ,  Kayseri  de yakalanan zanlıya ait bilgiler doğrultusunda  Kırşehir  de kaldığı evlere  operasyon  düzenledi.

Ekipler , Abdulkhaleq Abdulqader Ali nin  Kırşehir  de saklanmasına aracılık ettikleri iddiasıyla S.H.İ , A.A.F , M.A.K yı  Kırşehir  , H.H.İ yi ise Eskişehir de gözaltına aldı.

Evlerdeki aramada ,  DEAŞ  ın sözde bayrağı , örgüte ait dokümanlar , fotoğraflar , 50 bin dolar ele geçirildi. Kaldığı evde bulunan bazı fotoğraflarda ise gelin ve damadın olduğu , fotoğrafların üzerine de sözde  DEAŞ  amblemi ile yazıları yazıldığı belirlendi.

Emniyete götürülen 4 kişi , sorgularında , Abdulkhaleq Abdulqader Ali nin Suriye den yasa dışı yollarla Hatay , daha ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =