'Fethullah hoca' denmesinden rahatsız olunca...

Karaman’da öğrencileri tarafından "Fethullah hocam"  denmesinden   rahatsız  olan öğretim görevlisi mahkemeye müracaat ederek adını değiştirdi.

haber7
0

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ne bağlı Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu nda Öğretim Görevlisi olan Fethullah Baldır , toplumda ve öğrencileri tarafından "Fethullah hoca"  denmesinden  rahatsızlık duyarak adını değiştirme kararı aldı. Karaman Adliyesi ne müracaat eden öğretim görevlisi  Fethullah  olan ismini Yusuf Selim olarak değiştirtti.

İsmimden rahatsızlık duymaya başladım"

Mahkemeye müracaat ederek Yusuf Selim adını alan Baldır , "17-25 Aralık’tan sonra ismimden  rahatsız  olmaya başladım. Daha sonra 15 Temmuz darbe girişimi gerçekleşti. Vatanını , milletini seven birisi olarak bu darbe girişiminden sonra ismimden duyduğum rahatsızlık daha çok arttı. Girdiğim ortamlarda ve öğrencilere kendimi  Fethullah  olarak tanıtmak , daha sonra yine ortamlarda  Fethullah   hoca  olarak anılmak şahsımı çok ciddi şekilde  rahatsız  ediyordu. Bu durum üzerine adliyeye başvurma kararı aldım. Bugün de mahkeme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =