Bakanlıktan "Türkçemiz Geleceğimiz" konferansı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında "Türkçemiz Geleceğimiz" konulu konferans düzenlendi.

haber7
0

Kastamonu da Birlik Vakfı  Kastamonu  Şubesi tarafından ,  Gençlik ve Spor Bakanlığı   Gençlik Projeleri Destek Programı  kapsamında "Türkçemiz Geleceğimiz" konulu konferans düzenlendi.

TÜRKİYE DE OKUMA ORANI DÜŞÜK

Kastamonu Belediyesi Konferans Salonu nda düzenlenen konferansta , şair ve yazar  Yavuz Bülent Bakiler  , kitap okumanın öneminden bahsetti.Türkiye de kitap okunma oranının Avrupa devletlerinin çok altında olduğunu belirten Bakiler , "Bir evde kitap yoksa , kütüphane yoksa o evin mağara karanlığından hiçbir farkı yoktur. İsterse bütün avizeleri altından , bütün halıları ipekten olsun. O evde yetişen çocuklar kendini geliştirememektedirler. Kendini geliştiremeyen çocuklar ileriki yıllarda kendilerini iyi ifade edemezler." dedi.

Bakiler , kendisinin de üniversite yıllarına kadar kitap okuma alışkanlığı olmadığını bu nedenle topluluk önünde konuşmakta büyük zorluk çektiğini söyledi.Kitap okuyarak bu zorlukların ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =