Helyum gazı "bomba gibi" patladı

Hatay'ın Defne ilçesinde bir apartman dairesinde uçan balondan sızan  Helyum  gazının patlaması sonucu evin PVC kaplı duvarı yıkıldı.

haber7
0

Alınan bilgiye göre , Turunçlu Mahallesi nde Yaşar Dağlı Apartmanı nın birinci katından patlama sesi duyulmasının ardından büyük panik yaşayan çevredeki vatandaşlar durumu polise bildirdi. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda polis , itfaiye , İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekibi sevk edildi.Ekiplerin yaptığı incelemede , evde bulunan uçan balondan sızan  Helyum  gazının , ocak tüpünün yakılması nedeniyle büyük gürültüyle patladığı ve dairenin PVC kaplı bir duvarının yıkıldığı belirlendi.Aile bireyleri olaydan yara almadan kurtuldu.Söz konusu dairede kiracı olarak kalan aileden D.T nin , harçlığını kazanmak için uçan  balon  sattığı ve elinde kalanları evine getirdiği öğrenildi.

KOMŞULAR TEPKİ GÖSTERDİ

Bu arada , patlamanın yaşandığı eve 15 gün önce taşınan aileye aynı apartmandaki komşuları tepki gösterdi. Komşular polis ekipleri tarafından sakinleştirildi.Apartman sakinlerinden Cüneyt Mansur , gazetecilere ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =