Ankara'nın yeni başkanı Tuna'ya ilk talimat

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Şehircilik Şurası öncesinde  Ankara  Büyükşehir Belediye  başkanı  Mustafa Tuna’yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü.

haber7
0

Cumhurbaşkanı , önceki gün milletvekilleriyle yaptığı toplantıda bu görüşmeden söz etti. Erdoğan , AK Parti’nin 16  Ankara  milletvekilinin de bulunduğu toplantıda , İstanbul’da tanıtımını bizzat yaptığı Atatürk Kültür Merkezi (AKM ) projesini hatırlatarak , bu konudaki kararlılığını vurguladı. Cumhurbaşkanı , İstanbul AKM ’ye benzer bir projeyi Ankara’da bulunan AKM alanında da hayata geçirmek istediklerini belirterek , bu konu üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Eski hipodromda bulunan AKM için 4 proje olduğunu anlatan Erdoğan , bunlardan biri üzerinde yoğunlaşıp hayata geçireceklerini kaydetti.

Gazete Habertürk ten Volkan Yanardağ ın haberine göre; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün 100’üncü doğum günü etkinlikleri kapsamında 29 Ekim 1981’de Kenan Evren tarafından temeli atılan AKM , Cumhuriyet’in sembolü olarak planlandı. Son dönemde fuar alanı olarak kullanılan binada , illerin tanıtım günleri düzenleniyor. Cumhuriyet’in ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =