Ebu Hanzala  için ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı nca terör örgütü DEAŞ a yönelik soruşturma kapsamında , aralarında  Ebu   Hanzala   kod adlı Halis Bayancuk un da bulunduğu 11 tutuklu sanık hakkında hazırlanan iddianame , mahkeme tarafından kabul edildi. H

milliyet
0

DHA

Sakarya 2 nci Ağır Ceza Mahkemesi , terör örgütü DEAŞ üyeleri ve üst düzey yöneticisi olduğu belirlenen  Ebu   Hanzala  kod adlı Halis Bayancuk un da yer aldığı tutuklu 11 sanık hakkındaki 183 sayfalık iddianameyi kabul etti. İddianamede , Bayancuk için Anayasa yı ihlal suçundan  ağırlaştırılmış   müebbet  , silahlı terör örgütü kurma veya yönetme suçundan 15 yıldan 22 yıla kadar  hapis  ve silahlı terör örgütünün propagandasını yapmak suçundan 2 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede , ayrıca Bayancuk un birçok kez gözaltına alındığı ve tutuklandığı da yer alırken , 2015 yılında örgütsel faaliyette bulunduğu , toplantılar düzenlediği , Suriye ye ve Irak a örgüt üyesi kazandırdığı bilgisi de yer aldı. DEAŞ terör örgütü üyesi 11 tutuklunun yargılanmasına , 2 nci Ağır Ceza Mahkemesi nde , 15 Aralık ta başlanacak.


window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push Etiketler: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =