2017 Attilâ İlhan Edebiyat Ödülleri verildi

 Attilâ   İlhan   Edebiyat   Ödülleri  , dün 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

milliyet
0

Roman dalındaki ödülün sahibi Körburun adlı kitabıyla Hikmet Hükümenoğlu , Şiir dalındaki ödülün sahibi Yol Şarkıları kitabıyla Adnan Özer oldu. Ayrıca İlk Roman Vakıf Ödülü Lakin Bu Bir Masal kitabıyla Jale Şengün e değer görülürken , İlk Şiir Kitabı Vakıf Ödülü de İlk Ayrılık kitabıyla Selenay Kübra Koçer e sunuldu.

Attilâ  İlhan  Bilim , Sanat ve Kültür Vakfı nca düzenlenen ve Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından desteklenen  Attilâ   İlhan   Edebiyat   Ödülleri  dün 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine teslim edildi.

Tören  Attilâ   İlhan  Bilim Sanat ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Solmaz  İlhan  ın "Bu ödüller ile temel amacımız ,  Attilâ   İlhan  ın her eserinde öne çıkartmaya gayret ettiği ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme misyonuna lâyık olacak eserleri öne çıkartmaktır" sözlerine yer verdiği konuşmasıyla başladı. Ardından kürsüye devralan Seçici ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =