Önce telefonuna el konuldu sonra...

Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin istifasını açıklamadan  Önce  Riyad'a inişinin ardından cep  telefonuna  el koyularak susturulduğu iddia edildi.

haber7
0

The Independent ın  Orta Doğu  muhabiri  Robert Fisk  , "Hariri nin jeti 3 Kasım da Riyad a indiğinde gördüğü ilk şey , uçağını çevreleyen Suudi polisler oldu. Dışarıya çıktığında  Hariri  nin ve korumalarının cep  telefonuna  el koydular. Bu şekilde Lübnan Başbakanı susturuldu" ifadelerini kullandı. 

Fisk , Kral ın  Hariri  yi arayarak ülkeye çağırdığını iddia etti ve  Hariri  nin kendisine verilen istifa mektubunu okumaya mecbur edildiğini aktardı. 

Hariri , 4 Kasım da Suudi Arabistan da duyurduğu iddiasının ardından ülkesi Lübnan a henüz dönmedi. Lübnan Cumhurbaşkanı Michel Aoun ,  Hariri  nin ülkeye gelerek istifasını sunmaması durumunda istifayı kabul etmeyeceğini söylemişti. 

"ALTERNATİFİ YOK ÜLKEYE GELSİN"

Lübnan ın önde gelen Dürzi politikacısı Velid Canbolat ise Cumartesi günü bulunduğu Suudi Arabistan da başbakanlıktan istifa eden Saad  Hariri  nin artık ülkesine dönme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =