Ekmekle ilgili yeni karar! Değişiyor

Şu anda  Ekmek  üretiminde 250 olan alt sınır Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının tebliğinde yapılacak değişimle birlikte 200 grama düşürülecek.

haber7
0

Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Kolivar , "Şu anda  Ekmek  üretiminde alt sınır 250 gram. (Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının tebliğde yapacağı değişiklikle israfı önlemek amacıyla artık  Ekmek  200  gram  üretilebilecek." dedi.

Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Gıda , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri ile görüşme yaptığını , görüşmede İstanbul daki fırıncıların yaşadığı sorunları aktardığını ifade etti.

Bakanlığın israfın nedenine ilişkin bir araştırma yaptığını , araştırmada , ekmekte israfı artıran nedenlerin "ucuzluk" ve "gramaj" olduğunun ortaya çıktığını kaydeden Kolivar , Türk Gıda Kodeksi  Ekmek  ve  Ekmek  Çeşitleri Tebliği ne göre şu anda  Ekmek  üretiminde alt sınırın 250  gram  olduğunu , söz konusu alt sınırdan başlamak üzere 50 şer  gram  artışlarla  Ekmek  üretilebildiğini anlattı.

Kolivar , "Bakanlığın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =