İlber Ortaylı, 10 Kasım da kendisini en çok etkileyen olayı anlattı

Ünlü tarih profesörü  İlber   Ortaylı  , 10  Kasım  la ilgili "9 u 5 geçe  olayı  beni  çok  etkiler. İnsanlar kendileri yapıyor. Yapmayana birisi ne yapıyor? Bir şey diyemiyor. Kanun yok , polis yok." dedi.

milliyet
0

Tarihçi Profesör  İlber   Ortaylı  katıldığı bir canlı yayında 10  Kasım  ile ilgili  kendisini  en  çok   etkileyen   olayı  anlattı.

Mustafa Kemal Atatürk ün ebediyete intikalinin 79 uncu yılı nedeniyle açıklamalarda bulunan  Ortaylı  , 9 u 5 geçe yaşananların  kendisini  fazlasıyla etkilediğini söyledi.

Dünyanın hiçbir toplumunda böyle bir şeyin olmadığını belirten  İlber   Ortaylı  , kanun olmamasına rağmen insanların kendi kendine organize olduğunu sözlerine ekledi. Tarihçi  Ortaylı  , "9 u 5 geçe  olayı  beni  çok  etkiler. İnsanlar kendileri yapıyor. Yapmayana birisi ne yapıyor? Bir şey diyemiyor. Kanun yok , polis yok. Dünyada belirli adetler oluyor fakat bu  çok  uzun bir şey." diye konuştu.


window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push Etiketler: ilber  Ortaylı  , 10  Kasım  , canlı yayın , video , ismail küçükkaya , çalar saat ,

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =