Film Festivali "Kırmızı Halı" geçişi ile başladı

 7. Malatya Uluslararası Film Festivali  birçok ünlüyü ağırladı.

haber7
0

Bu yıl 7’ncisi düzenlenen Malatya Uluslararası  Film   Festivali  “Kırmızı Halı” geçişi ile başladı. Birçok ünlü ismin katıldığı açılış gecesinde Türk sinemasına büyük emekler veren isimlere onur ödülü verildi.  Malatya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl 7’ncisi düzenlenen Malatya Uluslararası  Film   Festivali  coşkusu başladı. 16 Kasım’a kadar sürecek olan festivalin açılışı her yıl olduğu gibi “Kırmızı Halı” geçişiyle başladı. Yeni Nikah Sarayında gerçekleşen festival açılışında konuklar  Kırmızı  halıdan geçerek salona girdi.

Sinema dünyasından birçok ismin konuk olduğu festivale , Malatya Valisi Ali Kaban , Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır , 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu , AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ile çok sayıda davetli katıldı.

Sunuculuğunu oyuncu Serhat Kılıç ın yaptığı festivalin açılış konuşmasını  Film  Festivalinin Direktörü Suat Köçer yaptı. Köçer’in ardından söz alan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır , 1 yıl aradan sonra düzenlenen festivalin şehre renk katacağını belirterek “Malatya medeniyetler kentidir. Tarihi 7 bin yıl öncesine dayanmaktadır ve çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yetiştirdiği çok sayıda değerleri de var. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =